Nieuws

Razend rap

8 maart 2010

In het kader van het themajaar ´Hond & Kennis’ plaatsen wij elke maand een informatief artikel over de vermogens en bijzonderheden van honden op onze website en op onze Hondenbeschermingshyve.

Deze keer zetten we een aantal feiten over ‘snelheid’ op een rij.

De meeste honden zijn dol op rennen. Een gemiddelde hond rent op topsnelheid een kleine 30 tot wel 50 kilometer per uur. Hoe hard een hond kan rennen, hangt af van hoe hij gebouwd is. Zo kan een klein en compact gebouwd Pekineesje een stuk minder hard dan een snelle windhond. Bij de snelste onder de windhonden is wel eens een snelheid gemeten van meer dan 65 kilometer per uur!

Van de windhonden lijkt de Greyhound de snelste tijden neer te kunnen zetten, gevolgd door zijn kleine ‘broertje’ de Whippet. Buiten de groep van windhonden, zijn er ook snelle rakkers, bijvoorbeeld de Doberman, de Ridgeback en de Dalmatische hond.

Aan de bouw van een hond kun je zien of hij gemaakt is voor snelheid. Snelle honden zijn van oorsprong ook ingezet voor taken waarbij snelheid onontbeerlijk is. Overigens is er ook een verschil tussen een zeer snelle tijd kunnen neerzetten en langdurig hard lopen. In dat laatste zijn bijvoorbeeld weer de sledehonden erg goed.

Vergelijk je de snelste onder de honden met het snelste landzoogdier, de cheeta, dan legt deze het toch nog af. Een cheeta haalt meer dan 110 kilometer per uur.

Tegenwoordig is in Nederland het behalen van snelle tijden voor honden niet zo belangrijk meer. Er zijn nog wel sporten waarin snelle tijden nagestreefd worden, maar over het algemeen is het voor onze voedselvoorziening niet belangrijk meer. Voor uw hond is het vooral belangrijk te zorgen dat uw hond passend en verantwoord beweegt, op een manier die voor hem goed is. (Hierover kunt u meer lezen op de pagina over beweging op deze website). Bijzonder blijven bovenstaande prestaties echter wel!

Meer lezen? Word lid, steun de honden en ontvang het informatieve Nieuwsmagazine drie maal per jaar.

Overig nieuws